Event: Books & Boards op 20/06 • Schrijf je hier in

Search

Nieuw: Book & Boards Event op 12/05
Bekijk de sprekers

Event: Books & Boards op 20/06 • Schrijf je hier in

  • Home
  • >
  • Nieuws
  • >
  • Stijn Bijnens wordt de nieuwe CEO van de Proximus Groep

Stijn Bijnens wordt de nieuwe CEO van de Proximus Groep

Stijn Bijnens wordt de nieuwe CEO van Proximus. Dat heeft Stefaan De Clerck, voorzitter van de raad van bestuur van het telecombedrijf, dinsdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Bijnens gaat vanaf 1 september aan de slag bij Proximus, waarvan meer dan de helft van de aandelen in handen is van de Belgische staat.

Bijnens, een Limburgse ondernemer, was sinds 2019 CEO van ICT-bedrijf Cegeka. Een van de dochters van die groep is Citymesh, dat in een joint venture met het Roemeense DIGI eind vorig jaar de vierde telecomspeler op de Belgische markt lanceerde. “DIGI wordt nu een concurrent”, zegt de toekomstige CEO daarover.

Bijnens moet bij Proximus een nieuwe strategische richting bepalen en het Belgische gigabitnetwerk verder uitbouwen. De uitdagingen in tijden van AI worden daarbij expliciet vermeld. “Als de wereld verandert, moet je nieuwe accenten leggen”, aldus Bijnens, die ook een tijdlang aan het hoofd stond van de Limburgse investeringsmaatschappij LRM.

De Clerck legde uit dat er verschillende kandidaten werden overlopen, maar dat snel duidelijk werd dat Bijnens de beste keuze is. Met de komst van een Nederlandstalige CEO, moet de voorzitter binnenkort worden opgevolgd door een Franstalige. “We zoeken de beste CEO, de voorzitter moet volgen”, klinkt het bij De Clerck.

Hoewel het contract van voormalig topman Guillaume Boutin afgelopen zomer met zes jaar werd verlengd en hij opslag kreeg, kondigde de Fransman zijn vertrek aan bij Proximus. Boutin verhuisde vorige maand naar het Britse Vodafone.

Een headhunter ging op zoek naar een nieuwe CEO. In de tussentijd, sinds midden april, was de Vlaming Jan Van Acoleyen op interimbasis CEO van de groep. De zoektocht naar een nieuwe CEO voor de internationale tak Proximus Global is nog aan de gang.

Ook Cegeka moet door de overstap van Bijnens nu op zoek naar een nieuwe CEO. De formele zoektocht is al opgestart, laat het bedrijf weten in een persbericht. Tijdens de interim-periode zullen Annelore Buijs, Bart Watteeuw en Stephan Daems optreden als een co-CEO’s, met Stephan Daems als voorzitter. Minister van Overheidsbedrijven Vanessa Matz vindt het een goede zaak dat “Proximus na enkele maanden interim-bestuur een CEO heeft aangesteld om het bedrijf te leiden in een snel veranderende telecommunicatiemarkt”, zegt ze in een reactie. “Een stabiel en dynamisch management is essentieel om de massale uitrol van glasvezel en de grote investeringen die dit vergt in goede banen te leiden. Met gedegen ervaring in de IT-sector en als manager in verschillende bedrijven heeft Stijn Bijnens alle kwaliteiten in huis om de vele uitdagingen aan te gaan.”
Belga

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deel dit artikel met je netwerk

Abonneer je en krijg:

Nieuwsbrief

Krijg een melding bij nieuwe publicaties

Kom naar Books & Boards op 12/5

De Bestuurder en Lannoo Campus lanceren een unieke samenwerking. Met een tweejaarlijks event brengen we auteurs en bestuurders samen om over actuele uitdagingen en strategische topics te reflecteren.

Sprekers:

  • Yves van Durme
  • Rachid Et-Taïbi
  • Pieter Bourgeois
  • Ann Claes

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

En blijf in real time op de hoogte!

Meer dan 5000+ professionals schreven zich reeds in

Hey! Heb je een vraag over goed bestuur? Stel ze gerust!