Event: Books & Boards op 24/04 • Schrijf je hier in

Search

Nieuw: Book & Boards Event op 12/05
Bekijk de sprekers

Event: Books & Boards op 24/04 • Schrijf je hier in

  • Home
  • >
  • Nieuws
  • >
  • Heel wat nieuwe gezichten in bestuur Elia

Heel wat nieuwe gezichten in bestuur Elia

Elia Group, de beheerder van het hoogspanningsnet, vernieuwt zijn raad van bestuur met een duidelijke instroom van nieuwe gezichten. Opvallend is de komst van Pascal De Buck, CEO van Fluxys, die een zitje krijgt in het bestuursorgaan.

Naast De Buck wordt ook Anne Leclercq, voormalig bankier en bestuurder bij BNP Paribas Fortis en Fluxys Belgium, voorgedragen. Hun benoemingen kaderen in de geplande uitbreiding van de raad van bestuur van 12 naar 14 leden.

Ook op andere posities zijn er verschuivingen. Pascal Laffineur, CEO van IT-bedrijf Yuma, volgt Saskia Van Uffelen op als onafhankelijk bestuurder. Bij de vertegenwoordiging van de Brusselse intercommunale Interfin neemt Nadège Lacroix de plaats in van Thibaud Wyngaard.

Daarnaast schuift Joachim Coens, burgemeester van Damme en voormalig topman van de haven van Zeebrugge, door naar de raad van bestuur als ‘politieke’ bestuurder namens NextGrid Holding. Het mandaat van Christophe Peeters wordt intussen officieel bevestigd.

Pieter De Crem, die eerder dit jaar voorzitter werd, blijft aan boord maar verandert van statuut. Hij zetelt voortaan als onafhankelijk bestuurder nadat hij zijn band met NextGrid Holding heeft opgegeven. Zijn rol als voorzitter na mei is nog niet beslist.

Opvallend blijft dat Katoen Natie, ondanks zijn aanzienlijke aandeel en herhaalde vraag, opnieuw geen vertegenwoordiger krijgt in de raad van bestuur.

Bron:Belga

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deel dit artikel met je netwerk

Abonneer je en krijg:

Nieuwsbrief

Krijg een melding bij nieuwe publicaties

Kom naar Books & Boards op 12/5

De Bestuurder en Lannoo Campus lanceren een unieke samenwerking. Met een tweejaarlijks event brengen we auteurs en bestuurders samen om over actuele uitdagingen en strategische topics te reflecteren.

Sprekers:

  • Yves van Durme
  • Rachid Et-Taïbi
  • Pieter Bourgeois
  • Ann Claes

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

En blijf in real time op de hoogte!

Meer dan 5000+ professionals schreven zich reeds in