Event: Board Insights op 21/11 • Schrijf je hier in

Search

Nieuw: Book & Boards Event op 12/05
Bekijk de sprekers

Event: Board Insights op 21/11 • Schrijf je hier in

  • Home
  • >
  • Nieuws
  • >
  • Michael Verschueren wordt voorzitter van Anderlecht

Michael Verschueren wordt voorzitter van Anderlecht

De raad van bestuur van RSC Anderlecht heeft het voorstel van hoofdaandeelhouder Marc Coucke goedgekeurd: Michael Verschueren neemt de rol van voorzitter op zich, terwijl Kenneth Bornauw wordt aangesteld als nieuwe CEO van de club.

Na het vertrek van Wouter Vandenhaute in september ging Coucke op zoek naar een nieuwe voorzitter. Zelf had hij geen ambitie om die functie op zich te nemen, en dus klopte hij aan bij twee vertrouwde namen: Verschueren en Bornauw. Hun benoemingen werden vandaag officieel bekrachtigd tijdens een korte vergadering van de raad van bestuur in restaurant Saint-Guidon, gelegen in het Lotto Park. Binnen het uur was de beslissing genomen.

Vertrouwde gezichten keren terug

Michael Verschueren, zoon van clubicoon ‘Mister Michel’, is een bekende naam binnen de club. Zijn eerdere passages als sportief directeur en bestuurslid kenden wisselend succes, maar zijn sterke banden met de supporters en zijn internationale netwerk via de European Club Association maken hem tot een logische keuze voor het voorzitterschap.

Ook Kenneth Bornauw keert terug naar paars-wit, amper enkele maanden nadat hij de club verliet. In juni stapte hij op als CEO Non Sports, mede door spanningen met toenmalig voorzitter Vandenhaute. Nu die uit beeld is, krijgt Bornauw – vader van ex-speler Sebastiaan Bornauw – opnieuw het vertrouwen van Coucke, met wie hij een goede verstandhouding heeft.

Met deze benoemingen kiest Anderlecht duidelijk voor stabiliteit en ervaring, in de hoop opnieuw rust en richting te brengen binnen de clubleiding.

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deel dit artikel met je netwerk

Abonneer je en krijg:

Nieuwsbrief

Krijg een melding bij nieuwe publicaties

Kom naar Books & Boards op 12/5

De Bestuurder en Lannoo Campus lanceren een unieke samenwerking. Met een tweejaarlijks event brengen we auteurs en bestuurders samen om over actuele uitdagingen en strategische topics te reflecteren.

Sprekers:

  • Yves van Durme
  • Rachid Et-Taïbi
  • Pieter Bourgeois
  • Ann Claes

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

En blijf in real time op de hoogte!

Meer dan 5000+ professionals schreven zich reeds in

Hey! Heb je een vraag over goed bestuur? Stel ze gerust!